Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing)

Elimizde hiçbir şey yok. Ne bir ürün ,ne bir site.Öncelikli olarak ne satacağımızı düşünüyoruz.Bunun için bir araştırma yapmanızı öneriyorum. Msela internetten en çok ne satılıyor.Digital ortamda en fazla satılan ve ilgi çeken ürünler neler? Bunları araştırıp kendimize popüler bir ya da daha fazla ürün bulmamız gerekiyor.

Bu aşamadan sonra yapmamız gereken ise bu ürünlerimizin satış ortaklığını veren siteler olacaktır. Aşağıda bu sitelere örnekler verdim.

http://gelirortaklari.com/GO2015/
http://www.reklamaction.com/yayinci.html

Bu tarz sitelere üye olarak satış ortağı olabilirsiniz.Eğer kendinize de satmak istediğiniz popüler bir ürün bulmuş ve bir satış ortaklığı sitesine üye olmuşsanız.Bu üye olduğunuz satış ortaklığı siteleri size bir satış ortaklığı linki vereceklerdir.

Şimdi artık elimizde iki adet kullanacağımız öge var birisi üye olduğumuz satış ortaklığı sitesi diğeri ise bu siteden aldığımız satacağımız ürüne ait satış linki.

Bu aşamadan sonra ise bu linkimizi kullanarak satış yapacağımız platformlara geldi sıra. Bu yöntemle satış işlemini gerçekleştirebilmemiz için birkaç yöntem bulunuyor.

1-Forum Siteleri:Forum sitelerin üye olup belli bir tanınma sağladıktan sonra bu forum sitelerinde bu ürünlerin tanıtıdığı ortamlar var ise bu ortamlara linkinizi verip güzelde bir tanıtım yazısı ile satış gerçekleştirmeniz olasıdır.Fakat direk linki yapıştırmaktansa güzel bir tanıtımın ardından da linki vermek daha uygun düşer.

2-Diğer bir yol ise popüler blog sitelerine güzel bir yorumun ardından birde tanıtım yazısı yazarak ilgili bölümede linkinizi verebilirsiniz.Yalnız bazı bloglar buna izin vermeyebilir bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

3-Bazı hiti yüksek olan sitelere ucuza reklam vermeyi deneyebilirsiniz.Siteye bir tanıtım yazısının ardından linki de vererek satış gerçekleştirebilirsiniz.Bu aşamada çok cazip fiyatlarla reklam verebileceğiniz siteler bulunmakta bunlardan birinin de mynet olduğunu biliyorum. Bu şekilde reklam vererek ürününüzün satışını gerçekleştirebilirsiniz.

4-Sosyal Medyayı kullanın. Flicker ,Facebook, Googleplus,Freandfeed ,twitter gibi ortamları kullanın.Buralara üye olarak bu ortamlarda linklerinizi paylaşın.Facebook a üye olarak linklerinizi paylaşın.Satacak olduğunuz ürünlerle ilgili gruplar var ise o gruplara üye olun ve tanıtım yazınızla beraber linkinizi paylaşın.

Bu saydıklarımı uygulamış olduğunuzda mutlaka satışlarınız başlayacaktır.Bu şekilde linkiniz ile yönlendirmiş olduğunuz ve üyesi olduğunuz satış ortaklığı sitesi size satış başına komisyon verecektir.