Para Kazandıran Yaratıcı İş Fikirleri

Para kazandıran işler çok fazla olmakla birlikte sizler için benimde beğendiğim 10 yaratıcı iş fikrini anlattım. Gerçekten yapılabileceğine inandığım ve getirisi fazla olan bu iş fikirlerini sizler için araştırarak bu yazımda topladım.

Hayatın bana öğrettiği birçok deneyimden birisi risksiz kazanç olmayacağı fikridir. Bu bağlamda az ya da çok kazanmak için mutlaka riske girmek gerekiyor. Size şimdi anlatacaklarım kafanızda belki değişik fikirler oluşmasına da sebep olabilir. Bir fikir başka bir fikri doğurur . Elinizde birazda sermayeniz varsa belkide size çok kazandıracak bir işin sahibi olabilirsiniz. Rızkın onda dokuzu ticarette olduğu için rızkınızı birazda ticarette aramak hiç de fena olmaz sanırım.

İşte o iş fikirleri;

1- Rulomatik Araç Kurulama Makinası

Rulomatik Bursa merkezli bir firma olarak hızla büyüyen bir ağa sahip. İki sene önce 2015 yılında üretimine başlanmış taşıt kurulama amacıyla otomatik satış gerçekleştiren ,

                                                         rulomatik arac havlu satış makinesi

araç kurulama otomatı adıyla da anılmaktadır. Petrol istasyonlarında fazlaca kullanılacağını düşündüğüm bu otomat tamda normal ve köpüklü yıkama ünitelerinin yanına konumlandırılmaktadır. Cihaz 1 Tl ile çalışmaktadır. Ortalama olarak 65 adet kurulama bezi satışı gerçekleştirmektedir. Bu şekliyle hesap edilirse günde 65 tl den ayda 2000 lira gibi bir kazanç elde ediyorsunuz. Tek makinadan bu oluyorsa diyelim 20 adet makine konumlandırdınız o zamanda cironuz basitçe 40000 lira oluyor. Cihaz maliyeti 500 lira ortalama. Maliyetinizde 500×20=10000 liradır. Firma size bayilik veriyor.

Bayi adayının adına veya aile bireylerinin birisinin adına vergi levhası / şirket ortağı ise ortaklığı gösterir belge istenmektedir. (vergi mükellefi belgesi bayilik alındıktan sonra da alınılması kabul edilmektedir.)

Bayi adayının ticari ve şahsi hayatında yüz kızartıcı herhangi bir şuç’tan hüküm giymemiş olması gerekmektedir.

Talep edilen Rulomatik yetkili bayilik ile ilgili firmanın belirlediği asgari düzeyde belirlenen otomatik satış makinesi ve Araç / Taşıt Kurulama Havlusu ürünlerin alınmasıdır. Daha fazla bilgi için 444 3 869 numaralı telefondan Rulomatik Bayi İletişim Departmanlığını arayabilirsiniz.

2- E-Ticaret İşine Başlayın

Bu iştende çok kazananlar olduğunu duymuştum. Bu sistemde bazı firmalar internet üzerinden anahtar teslimi site kuruyorlar sizin adınıza. Size sadece sitenize ürün eklemek ve de ürün bilgilerini girmek kalıyor. İdeasoft da bu tarz çalışan bir ste. Onlarla bu konuda görüştüm. 2000-10000 lira arası size E-Ticaret sitesi kuruyorlar. Sizde bu site üzerinden satış gerçekleştirerek belirli bir miktarda komisyon alıyorsunuz. Onlar size seo uyumlu bir altyapı ile domain ve host hizmeti veriyorlar ve ticaret sitenizi kuruyorlar. Sizde site trafiğini arttırarak ürün satmaya çalışıyorsunuz. Trafik arttırmak size bağlı. Satış için sitenize koyduğunuz ürüne ait video ve görsel içerik aynı zamanda da ürün tanıtıcı özellikler girmeniz gerekmektedir.

3- İnternet ve Seo Danışmanlığı

Eğer internet siteleri ve seo işleriyle ilgileniyorsanız. Bu alanda kendinize güveniyorsanız. Bu işide yapabilirsiniz. Seo ya diğer adıyla arama motorları optimizasyonu diyebiliriz. Google da sayfalarını üst sıralara çıkartmak isteyenlerin mutlaka seo çalışmaları yaptırmaları gerekmektedir. Bu anlamda kazançlarını internet üzerinden sağlayan ticari ve bireysel sitelere danışmanlık yapmanız olasıdır. Fakat Bu iş konusunda profesyonelleşmek gerekir. Zira günden güne değişen teknolojiyi takip etmek gerekmektedir. Google sayfalarında üst sıralar çıkmak demek sitelerin ziyaretçi sayılarının artması demektir. Bu da internet üzerinden para kazanmak demektir. Google da üst sıralara çıkmak için birçok kriterde çalışma yapılması gerekir. Bu da tabi ki bir uzmanlık gerektirir.

4-İçerik Üreterek Satın

İçerik üreterek satış yapmakta iyi bir iş fikridir. Değişik konularda makaleler yazabiliyorsanız , ya da bilgisayarda logo , web siteleri için temalar, hareketli animasyonlar üretebiliyorsanız kazanabilirsiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz tüm içerikleri barındıran bir site açarak ürettiğiniz her içeriği fiyatlandırırsınız. Bu saatten sonra sizin reklam yapmanız gerekir.Bu da Google adwords ile minumum bir bütçe ile olur. Biliyorsunuz adwords  tıklama olmadan sizden reklam parası almıyor. Bu şekilde sitenize ziyaretçi çekebilir ve ürettiğiniz içerikleri uygun fiyatlara satabilirsiniz.

İçerik üreterek para kazanabileceğiniz platformlarda mevcuttur. Bu platformlara üye olursanız  içerik olarak makale türünden yazılar göndererek te kelime başına para kazanmanız mümkün olmaktadır. Diğer bir yol ise içerik üretip sattığınız bir sitede kurabilirsiniz. Açtığınız sitede ürettiğiniz içerikleri listeler ve ürün başına fiyat belirleyebilirsiniz. Bu şekilde de sitenize uğrayan ziyaretçiler tarafından içerikleriniz para karşılığı satın alınabilir.

5- Solucan Gübresi Üretimi Ve Satışı

Solucan Gübresi                                            Kaliforniya Solucanı

Son zamanlarda çok popüler olan bir yatırım şekli ve güzel bir iş fikridir. Burada amaç öncelikle gübre üretecek olan solucanların üretimi ve solucan üretimi sonrasında ise gübre üretimidir. Burada üretilen solucanlar normal toprak solucanı olmayıp, Kırmızı Renkli Kaliforniya Solucanı adıyla geçen solucan türüdür. Bu solucanlar toprak altında değil de yüzeyde yaşıyorlar. Onları bitki artıkları ,ağaç yaprakları, talaş, kağıt, yumurta kabukları, karton parçaları, çay posası, sebze ve meyve kalıntılarından oluşmuş olan bir komposit ile besleyebiliyorsunuz. İlk etapta bunlar size bu kompositlerle beraber veriliyor. Daha sonra siz kendiniz komposit yaparak beslemeye devam ediyorsunuz.

Solucanlar 3 ay gibi bir sürede üreyebiliyor ve sayıları 2 katına çıkıyor. fiyatları ise cüzi bir miktar. solucanların 20000 adedi 3 ayda 540 kg gübre üretebiliyor ve bu gübreler ortalama 1500-2000 liraya satılabiliyor. İlk etapta diyelim ki 20000 solucanla başladınız. Bunlar 3 ay sonra 40000 e ulaşıyor ve size 500 kg civarında da gübre üretebiliyorlar.bu gübrenin tonunu ise 1500-2000 liradan satabiliyorsunuz. Solucanların fiyatları da cüzzi bir miktar. 10000 adet solucan size 1500 liraya mal olmakta. bu kısımda diğer naliyet unsurları ise solucanların üremelerini sağlamak için ahşap ya da plastik kutular gerekiyor. Kutuları ise 100-20 liraya elde etmek mümkün. Geriye kalan son iş ise onları saydığım malzemeler ile beslemek.

Elde ettiğimiz gübreler ise her türlü meyve sebze üretiminde ve peyzaj işlerinde talep gören bir gübredir. bu işe girecek olanlar fikrimce önce kendilerine bir pazar yaratmalı ve sonrasında işe girmelidirler. Sizin için araştırmış olduğum bilgileri http://www.kirmizikaliforniyasolucani.org/ adresinden aldım. Ayrıntılı bilgi almak için bu siteyi de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

https://www.hediyefabrikasi.com/hediye/anneye-tektas-yuzuklu-kalp-kutulu-sepet-139318.html?_sgm_campaign=scn_4bc6d5f9ecdca000&_sgm_source=139318&_sgm_action=click