Kimdir Bu Youtuber ?

untitled

İsimleri lazım değilde, yaptıkları işler bakımından çok çeşitli youtube kanalları ve youtuber lar var. Biliyorsunuz İŞKUR da youtuber olayını bir meslek olarak kabul etti. Youtuber nasıl olunur kursları verilmeye başlandı.Antalya , Bursa ,Samsun , Kayseri, Gaziantep ,Van illeri Pilot uygulamanın başlayacağı iller olarak belirlenmişti.

Milyonların videolarını izlediği youtuberlar var internet ortamında.Sadece türkiyede bile bu işten çok güzel paralar kazanan youtuberlar var. Youtube da bu işten nemalanıyor tabiki. Türkiyede büyük bir potansiyel görmüş olacak ki Google ile işkur ortaklaşa bu girişime imza attılar. Ne diyelim artık bu da bir meslek hayırlı olsun.Benim bile youtube da bir kanalım olduğuna göre bu iş daha da büyüyecek gibi görünüyor. Sosyal medya büyük bir pasta illaki bu pastadan bir kaç lokma ya da dilim düşecek.

Youtube kanalınızı açar açmaz sizi yakın takibe almıyor. Öncelikle çektiğiniz video sayıları ve izlenmeleriniz üzerinden uzaktan uzağa takip ediyor. Daha sonra sizde bir ışık gördüğü zaman ise sizinle yakın iletişim kurmaya başlıyor. Youtube da artık 8-20 yaş gençliğinin birçoğunun kanalı bulunuyor. İzlediğim videolarda yaşı küçük olup ta çok başarılı olanlarda bulunmakta.

Oğlum youtube da Minecraft videoları çekiyor. Önceleri azarlardım ama şimdi destek bile vermeye başladım. Günde 5- 10 gibi ufak izlenme rakamlarından şuanda 100 izlenmeye kadar çıkmış durumda. Youtube da sizinde bir kanalınız olabilir. Youtube da kanal açmak için burayı tıklayınız. Youtube da kanal açmış ve Türkiye nin en ünlü youtuber ı olmuş kişileri sizler için araştırdım. Aşağıda en iyi türk youtuberlarını sıraladım.

1-Enes Batur:

Enes Batur

Abone Sayısı :5 Milyon 44 Bin

Video sayısı: 1540

Ne tür video çekiyor: Şaka , eğlence ve oyun videoları çekiyor. Videolarını günlük 1 milyon ve daha fazla kişi izleyebiliyor.

2-Orkun Işıtmak:

Orkun Işıtmak

Abone Sayısı :3 Milyon 918 Bin

Video sayısı: 1091

Ne tür video çekiyor: Eğlence , komedi ve vlog videoları. Videolarını günlük 500 bin- 1 milyon kişi izliyor.

3-Berkcan Güven:

Berkcan Güven

Abone Sayısı :1 Milyon 541 Bin

Video sayısı: 140

Ne Tür video çekiyor : Komedi videoları ve vine türü videolar çekmekte. Vine tablet ve cep telefonu ile çekilmiş olan kısa videolardır.

4- Duygu Köseoğlu

Duygu Köseoğlu

Abone Sayısı :1 Milyon 198 Bin

Video sayısı: 537

Ne Tür Videolar çekiyor: Oyun eğlence ve Vlog videoları çekmekte. Videolarını günlük ortalama 100 Bin -300 Bin kişi izlemekte.

5-Meryem Can

Meryem Can

Abone Sayısı :1 Milyon 401 Bin

Video sayısı: 166

Ne Tür Videolar çekiyor: Challenge’lar  ve Vlog videoları çekmekte. Videolarını günlük ortalama 20 Bin -100 Bin kişi izlemekte.

ENES BATUR’UN ÖDÜLÜ GERİ ALINDI

Altın Kelebek Ödül Gecesi

Bu yıl 44. sü düzenlenen Pantene Altın Kelebek ödül gecesinde ilk defa en iyi youtuber/instagrammer dalında ödül verildi. Ödülü kazanan youtuber Enes Batur olmuştu. Ödül gecesinin ardından kısa bir süre sonra Hürriyet bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada en iyi youtuber ödülünü kazanan Enes Batur ‘un yayınladığı bir içeriğin çocuklar için kötü örnek olabileceğinden bahsedildi. Bu durumun kamuoyunda ve hürriyet dünyasında büyük tepkilere neden olduğu söylendi. Enes Batur tarafından yapılan bu sorumsuz yayının sivil toplum kuruluşları ile Altın Kelebek jürisi tarafından da kabul edilemez olduğu söylendi.

Bunun üzerine Altın Kelebek jürisi, gelen tepkileri ve yayın ilkelerini de göz önünde bulundurarak verilen ödülü iptal ettiğini duyurdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar