İşinize Yarayan 10 Çözüm Üretici

Çözüm üretici olarak bahsettiğim bilgisayar programlarıdır. Sizler için içlerinde bazıların benimde kullandığım , gerçekten işe yarayan bilgisayar programlarını araştırdım. En beğendiklerimi de burada sizinle paylaşmak istedim. Sözü çok uzatmadan başlıyorum.

1-Teamviewer:

Bu program ile tesadüfen tanıştım. Çalıştığım işyerindeki arkadaşımız diğer şantiyemizde idi.Ona bilgisayarla ilgili bir problemimi aktardığımda ise bilgisayarıma ücretsiz olan bu programı indirmemi söyledi. Bu programı kurduğunuzda size bir şifre veriyor.Siz de bunu karşı taraftaki kişiye verdiğinizde o kişi sizin bilgisayarınıza uzaktan müdahale edebiliyor. Bu program sayesinde bilgisayarımda teknik olarak birkaç değişiklik yapmıştı arkadaşımız.

.Teamviewer

Programın arayüzü yukarıda görüldüğü gibidir. Önemli bir konu karşı tarafın sizin bilgisayarınıza bağlanması için iki tarafın sürümlerinin de aynı olması gerekiyor. Program kullanımı gayet kolay olup karşı bilgisayar sizin bilgisayarınıza bağlanmak için ID numarası (586 987 345) ve Şifre (8371) bilgilerine ihtiyaç duyuyor. Programı buradan kolaylıkla indirebilirsiniz.

2- Word To PDF:

Word dosyalarınızı PDF dosyalarına dönüştürmek çok basittir. Bunun için Google a wordü PDF ye çevirme yazarak  adrese gidiyorsunuz. https://smallpdf.com/tr/word-to-pdf sitenin adresidir. Word dosyalarınızı PDF ye çevirmek için bu adrese gittikten sonra arayüzde görüldüğü üzere dosyamızı bilgisayardaki klasörümüzden seçerek aç diyoruz ve Word dosyamız site üzerinden 5-10 saniye gibi bir sürede PDF e dönüşüyor. İşlem bittikten sonra PDF sembolü ile birlikte indir linki karşımıza geliyor. Böylece PDF e dönüştürdüğümüz dosyamızı istediğimiz yere kaydedebiliyoruz.

 

Word To PDF

 

3-Smallpdf Programı: Bu programda Excel formatındaki dosyalarınızı PDF formatına dönüştürerek size kolaylık sağlamaktadır. Program araryüzü ve kullanımı oldukça basit olup, çalışma prensibi Word To PDF ile aynıdır. Program arayüzünü aşağıdaki resimde görmektesiniz. Google üzerinden Smallpdf yi aratarak sitesine ulaşmanız mümkündür.

4-Gom Player: Gom Player video ve ses dosyalarınızı açmaya yarayan oldukça kullanışlı ücretsiz bir programdır. Bilgisayar performansınıza uygun olarak çalışır.

Gom Player

Bu program aynı zamanda DVD ve VCD oynatıcı olarak ta görev görmektedir. Kendi içerisinde bir Codec paketi olduğundan ayrıca bir codec paketi indirmenize gerek kalmaz. Gom Player ile video dosyalarınız sorunsuzca oynatılabilir. Video dosyalarınıza altyazı ekleyebilir, dublajlı filmler ekleyebilirsiniz. beğendiğiniz film sahnesinin resmini çekebilir, ve isterseniz sahne fotoğraflarından oluşan bir ön izleme galerisi oluşturabilirsiniz.

Dünyanın 200 farklı ülkesinde 43 milyon kişinin kullandığı program en çok indirilenler listesindedir. Programı güvenli olarak http://www.gomplayer.org/gom-player-indir-download/ adresinden Türkçe olarak indirebilirsiniz.

5-Irfanwiew:

                                      Irfanwiew

Bosnalı bir genç olan Irfan Skiljan tarafından yazılmış ve dünyaca ünlü bir resim düzenleme aracı haline gelmiştir. Resim ve grafik editörü olmasının yanında ses ve video oynatıcı olarak da kullanılmaktadır. Birçok dosya türünü desteklemesi nedeniyle kullanışlı  bir  programdır. BBMP,DIB,JPEG,GEIF,PNG,PCEX,TIFF,TGA dosya türlerini destekler. Programı Google üzerinden ve http://www.Irfanview.com adresinden indirebilirsiniz. Programın youtube üzerinde kullanımı ile lgili anlatımları da mevcut olup, Türkçe yamaları da bulunmaktadır.

6-Everything:

6.sıradaki program bir arama programıdır. Program arama ile ilgili anahtar kelimeler girilirken bile sonuçları ekranda listeleme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda da bilgisayarınızda az yer kaplar ve indirme sonrasında herhangi bir setup kurulumu gerektirmez. Programda Türkçe dil desteği de mevcut olup zip ile indirdiğiniz dosyadaki dil dosyasını da program ile aynı dizine açmalısınız ki Türkçe dil desteğini kullanabilesiniz. Programın bir diğer güzel yanı da arayıp bulduğunuz dosyayı masaüstüne taşıyabiliyor olmanızdır. Programı Google arama çubuğuna Everything indir yazarak karşınıza çıkan güvenli bir siteden indirebilirsiniz. Bu programı kullanmaya başladığınız zaman Windows arama özelliğine ihtiyacınız kalmayacak.

 

Everything
Everything Arayüz

 

7-WinMend Folder Hidden

Programın adı uzun ama işlevi de bir o kadar iyi. İngilizcesinden de anlaşılacağı gibi bir klasör gizleme programı. Diyelim ki masaüstünüzde bir klasör var ve bu klasör içinde çok önemli dosyalarınız ya da video, müzik türü belgeler var. Kimsenin bu belgelere ulaşmasını istemiyorsanız bu klasörü tamamen gizleyebilirsiniz. Bu program tarafından gizlenen klasörleri Windows sisteminde bulmaya olanak yoktur.

WinMend Folder Hidden

Programı indirip kurduğunuz zaman size direk bir şifre ekranı geliyor orada bir şifre girerek program arayüzünü aktif hale getiriyorsunuz. Program arayüzü yukarda görüldüğü gibi örneğin masaüstünde bir klasörünüz var. Gizlemek istiyorsunuz. Arayüz de gördüğünüz Hide Folder seçeneğine basarak masaüstünü ve ordan da klasör isminizi bularak seçiyorsunuz. Bu aşamada o klasör gizlenmiş oldu. Exit yapın ve programdan çıkın. Masaüstünde artık klasörünüz yok. Tekrar ulaşmak istediğinizde ise program arayüzüne başlangıçtaki şifrenizle giriyorsunuz. Daha sonra sağ paneldeki Unhide seçeneği ile gizlemiş olduğunuz klasörünüzü tekrar masaüstüne getirmiş oluyorsunuz. Programı  https://www.gezginler.net/indir/i/14337/ linkinden de indirebilirsiniz.

8-Evernote:

Notlarınızı elektronik ortamda saklamaya yarayan, daha sonra bu notlara tablet, bilgisayar ve cep telefonlarımızla ulaşabildiğimiz bir programdır. Tablet, Pc ve cep telefonlarımızla uyumlu çalışır.

Bu uygulamayı İOS, Android  ve Windows işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Play Store üzerinden indirebilirsiniz. İphone için App Store dan indirebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir. Fakat kapasite arttırımı için belirli bir ücret alınmaktadır. Programda tutacağınız notları kategorilere ayırıp listelemenizde mümkün.

Evernote

9-Dropbox:

Dropbox

Ücretsiz olarak sunulan dosya depolama ve paylaşım programıdır. Depoladığınız dosyalara her yerden ulaşabildiğiniz gibi dosyalarınızı facebookta, internette, e-mail olarak ve de forum sitelerinde de paylaşabilirsiniz.

Avantajları;

Dosyalarınızı bir klasöre attığınızda otomatik olarak internetteki hesabınızla senkronize olabiliyor.

Dosyalarınızla ilgili link üretip istediğiniz platformda  paylaşabilirsiniz. Paylaşım yaparken bekleme hız sınırı ya da limit gibi sınırlamalar yok.

Ücretsiz olarak 2 GB alan sunuyor ve bu alan 18 GB a kadar arttırılabiliyor.  300 MB altındaki dosyaları senkronize edebiliyorsunuz. Öncelikle Dropbox.com sitesinden kişi bilgilerini doldurarak kayıt oluyorsunuz. Daha sonra da programı bilgisayara indirerek oluşturduğunuz hesap ile giriş yapıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Bu programı Gezginler ve Tamindir gibi sitelerden indirebilirsiniz.

10-BurnAware:

BurnAware

Son programımımız ,bir CD, DVD yazdırıcı. Bilgisayarımızda bulunan video, müzik , oyun ve dosyalarımızı CD ve DVD ler üzerine yazdırmamızı sağlayan bir programdır. Yapısı basittir ve tüm kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Müzik CD si veri CD si film CD Si ve  MP3 CD si gibi birçok CD yi yazdırma seçeneğiniz vardır. İsterseniz popüler İmage Dosyalarınızı da CD ye yazdırabilirsiniz. Programın belli başlı avantajlı yönleri şunlardır.

Video dosyalarından DVD oluşturma

Çoklu ortam disk oluşturma

Unicode dil desteği

Tüm donanımlar ile uyumlu çalışma

Bu programı  https://www.tamindir.com/windows/burnaware-free/ adresinden indirebilirsiniz.

Programlarla ilgili sizler için gerçekten çözüm üreteceğine inandıklarımı araştırıp yazdım. Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Yazımı okuduysanız yorum yapmanızı rica ediyorum.